středa 19. února 2014

Pozor na popis balení a celkového objemu obchodu!

Nakupujete na Burze Drahých Kovů mince? Velmi dobře si prosím přečtěte, zda je předmětem koupě jedna mince, nebo celé balení.

Pokud prodávající nabízí v popisu celé balení, pak kupujete naráz větší množství mincí. Například někteří prodávající nabízejí k prodeji standardizovaná množství. Jedná se zpravidla o balení stříbrných mincí v původních tubách z mincovny. Mince Silver Eagle jsou baleny standardně po 20 kusech, mince Maple Leaf po 25 kusech, stříbrné Philharmoniker mince po 20 ks atd. Předmětem koupě je tedy počet plných tub, nikoliv jednotlivé mince.

Omyl kupujícího pak spočívá s situaci, kdy nakupuje 1 kus. Ovšem nikoliv jeden kus mince, jak se domnívá, ale jeden kus standardně zabalených mincí (20 nebo 25 ks apod).

Prodávající proto prosíme - pokud prodáváte mince pouze ve standardizovaných baleních, velmi tento fakt zdůrazněte prosím v popisu předmětu prodeje.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Vaše dotazy, připomínky jsou vítány. Můžete využít také informační linky 602 494 828 nebo psát na mail [email protected] Za nápady, podněty a připomínky děkujeme!