pondělí 28. října 2013

Máme úspěšně prodáno. A co dál?

Burza Drahých Kovů umožňuje každému investorovi nakupovat i prodávat zlato a stříbro. Rozumná cena umožní prodat zlato a stříbro za nejlepší cenu a prodat zlato a stříbro rychle. O správné tvorbě ceny jsme si řekli v minulém článku. Odměnou za reálnou cenu, která kopíruje vývoj ceny zlata nebo stříbra na burze, je rychlý prodej našeho drahého kovu.

Máme prodáno. Co dál? Po prodeji přišla na náš mail zpráva, kde je popsán další postup. Je zde rekapitulace obchodu, variabilní symbol a také je uvedena adresa clearingového centra Burzy Drahých Kovů, kam pošleme naše zboží. Když se podíváme na náš uživatelský účet na Burze Drahých Kovů, vidíme u našeho zboží statut Prodáno.

Naše prodané zlato a stříbro odešleme na adresu clearingového centra, kterou dostaneme v potvrzovacím e-mailu. Dokud naše zboží nedorazí do clearingového centra, nemůže být obchod dokončen. S odesláním proto neotálíme.

Důležité je správné zabalení našeho zboží. Pokud prodáváme jednotlivé zlaté nebo stříbrné mince či zlaté a stříbrné slitky, musíme je pečlivě zabalit tak, aby nedošlo k jejich poškození. Pokud odesíláme mince v originálních tubách, je balení snazší.

Pozor na velké stříbrné mince o vyšší hmotnosti (1kg a výše), které jsou v původních plastových ochranných kapslích. Musíme je balit obzvláště pečlivě, aby při přepravě nedošlo k praskání kapslí při přepravě poštou. Nejvhodnější je zabalení do několika vrstev bublinkové fólie, která zaručí ochranu proti poškození nárazem.

Pokud používáme izolepu, pak vždy až po obalení mince nebo slitku papírem nebo bublinkovou fólií. Jinak lepící páska zanechá na povrchu lepkavou stopu - to je velmi nepříjemné u ochranné kapsle. V žádném případě tedy izolepu nepoužíváme přímo na kov ani na ochrannou kapsli (ochrannou fólii).

Při odesílání nezapomínejme na napsat na obálku také variabilní symbol našeho prodeje. Usnadníme tím clearingovému oddělení práci při párování plateb a zboží, protože díky variabilnímu symbolu na obálce může personál clearingového centra snadno naše zboží identifikovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vaše dotazy, připomínky jsou vítány. Můžete využít také informační linky 602 494 828 nebo psát na mail [email protected] Za nápady, podněty a připomínky děkujeme!